You are hereSekcija mladeži OŠ Sokolovac

• osnovana: 1983. godine
  • voditelj (od 2001. do 2010.): Miroslav Kanisek
  • voditelj (od 2010.): Mladen Sakić

U rad i aktivnosti sekcije su učlanjeni učenici viših razreda kojih je redovito više od pedeset.

Svake se godine za njih organiziraju po tri planinarska izleta. Proteklih smo godina planinarili po Kalniku, Petrovoj gori, Ivančici kod Varaždina, Vinici kod Karlovca, Sv. Geri, Sljemenu i drugim planinama.

Učenici osim što osvajaju planinske vrhove posjećuju i zanimljivosti koje se nalaze u blizini planina: Zeleni vir kod Skrada, kanjoj Kamačnik, drveni most na Mrežnici kod Karlovca, pješačku stazu Bliznec kod Zagreba, muzej u Samoboru, Tehnički muzej u Zagrebu, toplice u Daruvaru i druge.

Ove aktivnosti učenicima olakšavaju svladavanje nastavnog gradiva mnogih predmeta, omogućuju im pisanje referata, izradu plakata i drugih zadataka. Ovakve aktivnosti razvijaju ekološke, moralne, zdravstvene i druge norme ponašanja čime se učenici usmjeravaju na «pravi put».

Više informacija na http://www.os-sokolovac.skole.hr/planinari

KALENDAR