You are hereSekcija mladeži OŠ Rasinja

Sekcija mladeži OŠ Rasinja

• osnovana: 1984. godine

• voditelj: Krunoslav Belaj

Planinarska sekcija pri OŠ „Andrije Palmovića“ u Rasinji okuplja učenike viših razreda i ima oko četrdesetak članova. Osim ljubavi prema bogatoj i raznolikoj prirodnoj baštini učenici se pravilno usmjeravaju i na važnost bogatog kulturno povijesnog nasljeđa naše domovine.

U proteklom vremenu posjetili smo gotovo sve planine sjeverozapadne Hrvatske. Ništa manje značajni nisu ni planinarski izleti po Slavoniji, Žumberku i Gorskom Kotaru. Poseban naglasak ovih planinarskih izleta dan je upoznavanju povijesnog razvoja krajeva koje smo posjetili kao i stalnoj brizi o očuvanju prirodnih raznolikosti i posebnosti naše domovine.

Nezaobilazni su, tako dragi i jedinstveni trenuci druženja s aktivnim, bivšim i sadašnjim članovima HPD „Bila“ iz Koprivnice.

Posebno smo ponosni na suorganizaciju proslave 80. obljetnice organiziranog planinarstva u Koprivnici kojoj smo bili domaćini i na kojoj su učenici naše škole održali zanimljiv i bogat kulturno-umjetnički program.

KALENDAR

Week of Travanj 10 2017