Kestenijada

Planinarska kestenijada u Koprivničkom kraju održava se od 1992. kada se nekoliko članova HPD „Pevec“ i HPD „Bilo“ skupilo na druženju kod jednog člana „Pevci“ i jako se dobro zabavilo. Od tada do sada, planinarska je Kestenijada prerasla u tradicionalnu manifestaciju koja se svake godine oglašava i u kalendaru događanja Hrvatskog planinarskog saveza te u Koprivnički vodič Turističke zajednice. Svake nas godine posjećuje sve više planinara članova mnogih planinarskih društava iz cijele Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Austrije…., kao i građanstvo Koprivnice i okolice.

Uvijek se okupljamo prve subote u mjesecu listopadu, a do sada je najuspješnija bila 17. planinarska Kestenijada održana 3.10.2009. godine. Tada se skupilo oko 500 planinara i drugih ljubitelja prirode, kestena i druženja. Od toga su se neki i registrirali u našu Upisnu knjigu:

Kestenijada
  • Mladi čuvari prirode Ludbreg – 13 članova
  • UKUPNO prijavljenih: 282

Kesteni se peku

Sve do 2008., kestenijadu su zajednički organizirala koprivnička planinarska društva „Bilo“ i „Pevec“, no zbog određenih promjena u radu HPD „Pevec“, a od 17. planinaske kestenijade samostalno ju organiziraju članovi HPD-a „Bilo“.
Važno je istaknuti da se u pripremu svake kestenijade uključuje sve više članova „Bila“ koji pomažu u čišćenju kuće i okoliša, beru kestene, doniraju kolače i osvježavajuća pića, peku kestene te su uvijek pri ruci našim gostima tokom cijelog dana.

Na kestenijadi je uvijek veselo

Posebno se zahvaljujemo i našim donatorima Carlsbergu, Danici, Studenoj i Podravki zahvaljujući kojima su svi gosti bili siti i raspoloženi. Preporučamo se za slijedeću Kestenijadu.

Pohvale sudionika koji su uživali u planinarskom druženju govore da je organizacija, između ostaloga, zbog velikog odaziva članova društva u pripremi manifestacije, kao i velike pomoći donatora, dobra, stoga vjerujemo da se opet vidimo u još većem broju.